ПРОПОЗИЦИЈE И ПРАВИЛА

ПРОПОЗИЦИЈE И ПРАВИЛА МИНИ РУКОМЕТА  –  ИГРА ПРИЛАГОЂЕНА УЗРАСТУ ДЕЦЕ ОД 7 ДО 12 ГОДИНА

• Димензије мини рукометног игралишта су 20 метара дужине и 13-15 метара ширине. (слика терена за мини рукомет)
  • Димензије голова на такмичењу су 2,40 x 1,70 метара . Уколико се играју појединачне пријатељске утакмице могу се користити и голови димензија 3,00 x 1,70 метара.
  • Лопта је обима 48 цм , величина 0 или 1.
  • Трајање утакмица зависи од система такмичења :
    • до три утакмице у турнирском систему, утакмица се игра 2 x 10 минута, са 3 минуте одмора између полувремена,
    • преко шест утакмица у турнирском систему, утакмица се игра 1 x 10 минута без промена страна.
  • Свака екипа може пријавити највише 14 играчица – играча, од чега 4 играју на терену, а 1 је голман ( 4+1), а остали су замена. Екипу могу сачињавати и девојчице и дечаци.
  • Голманов простор је удаљен 5,00 метара од средине гола.
  • Голман не сме прећи половину игралишта.
  • Почетно бацање изводи голман из голмановог простора као и убацивање лопте у игру након постигнутог гола.
  • Слободно бацање се изводи најмање 2 метра од голмановог простора.
  • Приликом извођења слободног бацања, играчица – играч морају бити удаљени 1,00 метар од противника.
  • У случају искључења играча – играчице кажњени играч иде на клупу, а у игру улази резервни играч.
  • Најстрожа казна се изводи са 6 метара удаљености од гола.
  • Поштовати правило 3 секунде, 3 корака,дупла лопта.
  • Екипни тајм аут може се користити током утакмице (на турниру или појединачно) у трајању од 30 секунди.
  • Измене играча могу се обављати на било којем делу уздужне линије игралишта, на страни где се налази клупа за резервне играче.
  • Обавезна је индивидуална одбрана (човек на човека – пресинг). Непоштовање овог става повлачи опомену, а након тога казниће се најстрожим ударцем са 6 м.
  • Утакмицу суди 1 судија, а за записничким столом седе : један мерилац времена и један запиничар. Резервна лопта за игру је обавезна и налази се на записничком столу.

контакт особа : Слађана Грујић

Телефон : +381 65 26 05 770