Металопластика освојила Куп Србије 2016

kup_srbije_sabac_00После 30 година пехар намењен победнику националног Купа вратио се у Шабац! Најтрофејнији српски рукометни клуб свих времена, Металопластика, освојио је најмасовније клупско такмичење победом над актуелним шампионом новосадском Војводином 26:24 (13:14) пред 2.500 гледалаца у шабачкој хали „Зорка“. Велика борба виђена је током свих 60 минута, а пресудио је одличан финиш голмана домаћих Дарка Арсића (15) и левог бека Стефана Илића који су, свако на својој страни терена, направили превагу за велико славље у граду на Сави, који је 28 година чекао трофеј – након последње шампионске титуле чувених шабачких „ванземаљаца“ 1988. године.
МЕТАЛОПЛАСТИКА – ВОЈВОДИНА 26:24 (13:14)
Шабац
Хала „Зорка“
Гледалаца – 2500
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Драгићевић 1, Миловановић 1, Алексић, Голубовић 6, Дошен 1, Илић 4, Остојић 3, Арсић 15 одбрана, Јездимировић, Митровић 2, Дакић, Ивановић 5, Петровић, Мариновић 1
ВОЈВОДИНА: Арсенич Л четири одбране, Орбовић 3, Попов, Тодоровић 3, Перовић четири одбране, Растворцев, Марјановић 5(3), Смиљанић, Јовановић 2, Арсенић 1, Николић 1, Станковић 5 (2), Јандрић, Рајичевић 1, Вучковић 1, Гуглета
Играч утакмице: Дарко Арсић (Металопластика)

Велики улог у последњем мечу сезоне довео је до тога да обе екипе започну нервозно са пуно грешака и јаких дуела на ивици искључења. Колико је прво полувреме протекло у изједначеној игри најбоље говори податак да је најубедљивије вођство екипа износило два гола.

Новосађани су били успешнији у надигравању одбране Металопластике на самом старту (6:4), а главног егзекутора су имали у репрезентативном крилу Филипу Марјановићу, који није имао милости према бившим саиграчима.
Ношени подршком са трибина готово испуњене хале „Зорка“, изабраници бившег српског селектора, Веселина Вуковића, успели су да направе серију 4:0 вођени од стране распуцаног десног бека Ђорђа Голубовића, који је са три гола у низу довео свој тим до 8:6 у 17. минуту.
Тргнуо је минутом одмора тренер Војводине Бошко Рудић своје момке, међу којима су Тодоровић и Арсенић донели ново вођство – 12:10 четири минута пре одласка у свлачионицу. Новосађани су на одмор отишли голом Страхиње Станковића из контранапада у последњим секундама – 14:13.

Фуриозно су Шапчани отворили наставак меча серијом 4:0 преко изузетно мотивисаног, најстаријег члана тима Младена Ивановића – 17:14. Вратили су се шампиони Србије у великом стиллу до 46. минута серијом 6:1 за 21:19. Од тог тренутка уследио је пад новосадског састава проузрокован и одличним Дарком Арсићем на голу Металопластке, који је водио свој тим до пехара.

Последњи пут ривали су били у егалу у 50. минуту – 22:22, али је после тајм-аута , Војводина осам минута остала без постигнутог гола. Са друге стране, Илић и Голубовић су решетали мрежу Арсенића и довели свој тим надомак победе – 25:22 у 57. минуту.

Вратили су се Новосађани са два везана гола на 25:24 минут пре краја, али је Стефан Илић својим четвртим голом озваничио почетак великог славља.